O mnie i stronie

Drogi Użytkowniku!

Strona,  na której się znajdujesz została założona z dwóch powodów.

Pierwszy odnosi się do mojej wędkarskiej przygody, która rozpoczęła się w dzieciństwie. Mój dziadek Zdzisław Marcinów zabierał mnie na wakacje w okolice Łańcuta, gdzie łowiliśmy w głównej mierze na rzece Wisłok. Było to łowienie metodą spławikową i gruntową. Poza łowieniem również opowiadał mi o wędkarstwie muchowym jako najpiękniejszej jego odmianie i wpajał „receptury” robienia sztucznych much. Niestety z powodu jego choroby nie mieliśmy możliwości razem pobrodzić.

Zimą 2016/2017 przeczytałem książkę pana Józefa Jeleńskiego – Wędkarstwo muchowe, nazywaną przez dziadka biblią. Kolejnym krokiem była wyprawa nad rzekę Nysę Kłodzką, pierwsza kąpiel na jednym z kamieni, a chwilę później wyciągnięcie swojego pierwszego pstrąga. Po tym wszystkim zrozumiałem o czym z wielką pasją opowiadał mi w dzieciństwie dziadek.

Właśnie dlatego stwierdziłem, że zacznę zgłębiać tajniki sztuki muchowej i założę stronę internetową, na której będę mógł się dzielić swoimi przeżyciami. Dodatkowym atutem jej prowadzenia będzie możliwość interakcji z czytelnikami, wymienianie się spostrzeżeniami oraz nauka od bardziej doświadczonych kolegów.

Drugim powodem powstania strony internetowej jest zakładka Muchy. Dzięki niej chcę sprzedawać wzory przynęt, których nauczył mnie dziadek oraz wszelkie inne, które wymyślę lub mnie zainteresują.

W trakcie prowadzenia strony gdy czas pozwoli, będę również chciał wzbogacić ofertę o dodatkowe materiały i przyrządy do wykonywania much.

Dziękuję bardzo za odwiedzenie strony i zachęcam do aktywnego śledzenia, komentowania oraz udostępniania😉

Pozdrawiam

Grzegorz Marcinów